09 Pri 2020

Hulumtimi për ndikimin e COVID-19 në ekonominë e Kosovës, në emisionin DESKU

Në emisionin DESKU të televizionit KTV – Kohavision i janë referuar pyetësorit të cilin është duke e zhvilluar BSC Kosovo, për ndikimin e #COVID19 në ekonominë e Kosovës. Pyetjet për rezultatet e para të publikuara lidhur me ndikimin e #COVID-19 i janë adresuar Ministritit të Ministria e Financave dhe Transfereve / Republika e Kosovës zotit #BesnikBislimi.
#BSCK së shpejti do ta bëjë publikimin e #raportit final dhe do t’ju dërgojë institucioneve kompetente si mbështetje me të dhëna të përpunuara për trajtim dhe shqyrtim në marrjen e masave mbështetëse ndaj biznesve në #Kosovë për tejkalimin sa më të lehtë të gjendjes së tyre të rënduar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *